Muž s downovým syndrómom dokázal vychovať syna. Ako sa mu žije?
Bežná mylná predstava o ľuďoch s Downovým syndrómom je, že nemôžu mať deti. Ženy s Downom môžu donosiť dieťa a vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu stať otcami aj muži.
Jad Issa, muž s Downovým syndrómom, nielenže privítal na svet dieťa so svojou ženou, ale vychoval z neho lekára.
Dnes by sme sa s vami radi podelili o krásny príbeh tejto rodiny zo Sýrie, ktorý dokazuje, že nie je nič mocnejšie ako sila nezištnej lásky.
Keď sa Jadovi narodil syn Sader, privítali ho v rodine a rozmaznávali ho, tak ako každé iné dieťa. Sader nám hovorí, že si pamätá, že sa ako dieťa cítil veľmi milovaný a jeho otec s ním trávil všetok voľný čas. Miestna komunita tiež podporovala rodinu a prijímala ich takých, akí sú.
Jad predtým pracoval v mlyne na pšenicu, no rozhodol sa urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby uživil svoju rodinu. Podľa Sadera ho tvrdá práca a odhodlanie jeho otca poskytnúť mu tú najlepšiu možnú budúcnosť inšpirovali k štúdiu a k tomu, aby sa stal lekárom. „Myslím, že by som bol oveľa menej nadšený zo života a oveľa menej zanietený tým, čo robím, keby som nemal svojho špeciálneho otca,“ napísal k fotke so svojím otcom.
Sader je teraz zubár, čo je jedna z najlepšie platených pozícií v Sýrii a Jadovo šťastie nemá hraníc. Keď jeho syn ešte študoval, Jad mu predstavoval nových ľudí tak, že im so zábleskom v očiach povedal „môj syn je doktor“.
Keď sme hovorili o vzťahu, ktorý zdieľajú jeho rodičia, Sader nám povedal, že napriek tomu, že sú spolu celé desaťročia, láska medzi jeho mamou a otcom je stále taká, ako keby sa vzali včera. Dokonale rozumejú potrebám toho druhého. Radi spolu chodia na prechádzky a niekedy celé hodiny len tak sedia a rozprávajú sa.
Sader pripisuje zásluhy za svoj úspech svojmu otcovi a priznáva, že je na svojho otca rovnako hrdý, ako jeho otec na neho. Inšpiratívne duo vo voľnom čase miluje spoločné filmy.