Strie a ochabnuté brucho: Pozrite si fotografie žien, ktoré sa odvážili pochváliť neupravenými fotkami svojho tela
Normalizácia ženských tiel by mala byť samozrejmosťou. Dokonalé telo v minulosti neraz vyvolávalo neistoty, ktoré ovplyvnilo nemalé množstvo žien.
V poslednom čase sa však hnutie „Body Positive“ stáva čoraz väčšou súčasťou našich životov. V reklamách alebo časopisoch už nie je tak často vidieť modelky s dokonalými postavami. Namiesto nich sa tam objavujú bežnejšie, prirodzenejšie vyzerajúce telá žien.
Nejde len o modelingový priemysel. Ženy sa už odvážia ukázať sa také, aké sú, bez toho, aby pózovali ako modelky alebo podstupovali plastické operácie či upravovanie fotografií vo Photoshope.
Vytvorili hnutie pod anglickým hashtagom #NormalizeNormalBodies (normalizujme normálne telá), kde ľudia zdieľajú svoje fotografie, aby ukázali, že ženské telá nie sú také, aké vidíme v časopisoch a televízii.
Hnutie #NormalizeNormalBodies sa snaží byť inšpiráciou pre ostatných, aby prijali svoje telá také, aké sú. Vytvorila ho používateľka Instagramu @mikzazon.
Ďalším podobným je „Body Positive“, feministické hnutie, ktoré vzniklo v 21. storočí. Jeho cieľom je presvedčiť ľudí, aby sa prijali takých, akí sú.
Body Positive, ktorý vznikol v roku 1967 ako výsledok kampane verejnej diskriminácie obéznych ľudí v boji za svoje práva.
Je to krásny odkaz, ktorý pomáha ľuďom prekonať problémy spojené s ich vzhľadom, aby mohli žiť šťastný a naplnený život.
Je dobré, že takéto hnutia na internete skutočne existujú. Koniec koncov, sme ľudia a naše telo sa mení neustále – od narodenia až po smrť. To, čo je skutočne dôležité, je naša osobnosť a duša.
Normy krásy sa menia podľa sociokultúrnych potrieb. V 90. rokoch nastal boom štíhlych modeliek. Po rokoch by však bolo všetko inak.
Ľudí unudili dlhé nohy, upravované fotografie z časopisov a drahé plastické operácie, ktoré odrážali nedosiahnuteľné ideály krásy.
Je dôležité nájsť strednú cestu a nezachádzať do extrémov. Anorexia je život ohrozujúce ochorenie.
Bohužiaľ, existujú hnutia, ktoré dezinformujú a zakazujú používateľom diskutovať o zdravotných účinkoch obezity.
Malo by byť jasné, že extrémne chudý človek alebo taký s nadváhou, vystavuje svoje zdravie obrovskému riziku.
Dôležité nie sú čísla, ale to, či je človek zdravý.
33-ročná influencerka, modelka a novinárka Danae Mercerová sa na svojom Instagrame venuje búraniu mýtov o dokonalosti. Jej rada je NIKDY sa s nikým neporovnávať v online svete. Tiež hovorila o tom, že trpí poruchami príjmu potravy kvôli svojej posadnutosti hmotnosťou. Známou sa stala najmä po tom, čo ukázala triky používané na fotografiách, pokiaľ ide o držanie tela, svetlo a retušovanie fotografií.